Avair Ella 6l

6 l
5.5 Kg
Elektrické

• , zakoupeno v klimaguru.cz

• Znám již starší typ Avair Ida a byla jsem vždy spokojená.
    • Nevím

Doporučila bych. Jednoduchá manipulace a údržba.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Praktický pomocník do domácnosti, vyhovuje mi daleko více než klasický papiňák. Dobře se s ním manipuluje, výborná nerez vnitřní odnímatelná nádoba.
    • Občas mě zlobí ta odvzdušňovací páčka, nechce se zaseknout v požadované poloze, tlakem přesklakuje do polohy "zavřeno"

Jsem s hrncem velice spokojená, mám před tlakovými hrnci "respekt" - bojím se jich :-). Tento hrnec moje obavy zahnal, parádně se s ním vaří. Nemusím jej tak hlídat jako klasický, sám zapípá, že je hotovo :-). Už jen ty přílohy jsou s ním rychlovka - brambory i rýže za 8 minut. Jsem ráda, že jsem ho koupila.

• , zakoupeno v ElektroInternet.cz

• Velice rychle uvařeno.
    • Brambory jsou velice chutné jako opečené na másle bez vody. Lze je rovnou servírovat.
    • Nejsou žádné vychytávky pro vytažení vařicí nádoby.
    • Celkem dlouho trvá než se může otevřít hrnec/vypuštění páry/
    • Posolila jsem polévku, sůl zůstala na dně a vyžrala dirky v nerez nádobě. Sice je napsáno, že pokrm se má zamíchat, ale o soli nic.

Vaření je velice tiché.
    Neuniká téměř žádná pára a proto je i vaření je bez zápachu.
    Hrnec je poměrně obrovský a pokud se nenechá na lince tak, by se těžko skladoval. Musí se brát jako denní pomocník a docela nahradí sporák. Domnívám se, že i přes malé nedostatky jsem zakoupila dobře.

Objem
6 l
5.5 Kg
Elektrické

Vaření v tlakovém hrnci je notoricky známé, elektrické tlakové hrnce AVAIR však přináší revoluci. Díky nové koncepci vlastního ohřevu a řízení celého procesu vaření mikroprocesorem odpadají všechny nevýhody vaření v obyčejném tlakovém hrnci.

Elektrický tlakový hrnec s automatickým ovládáním je na našem trhu úplná novinka. Přesně tento výrobek v našich domácnostech chyběl. Obyčejný tlakový hrnec, neboli „papiňák“, se najde v každé domácnosti. Všichni jsme si zvykli, že při vaření v tlakovém hrnci neustále regulujeme intenzitu plynu pod hrncem nebo odstavujme silně odfukující hrnec s plotýnky elektrického sporáku. Občas se do hrnce podíváme jestli už je maso měkké a hrnec znovu zapneme. U elektrického tlakového hrnce je všechno jinak.

Vlastnosti elektrického tlakového hrnce Avair ELLA:

Program pracuje za nás

Elektrický tlakový hrnec má díky nové digitální technologii, šest volitelných programů vaření a jeden program na ohřívání.

A navíc možnost předem nastavit čas pro dokončení vaření.

Po ukončení programu je jídlo vždy vařené a ještě se podle potřeby ohřívá. Ukončení programu je signalizováno zvukovým signálem a automaticky se přepíná na ohřívání. Možná, že se vám bude zdát ovládání příliš složité, ale opak je pravdou.

Dá se říct, že Elektrický tlakový hrnec ve vaření znamená takovou revoluci, jakou v minulosti pro praní představovaly automatické pračky.

Univerzální a bezpečný

Elektrický tlakový hrnce dokáže od běžného tlakového hrnce uvařit rýži ( spolehlivě nahradí různé speciální hrnce na vaření rýže), mléko i vejce. Přílohy – zelí, čočku brambory. Jinak uvaří samozřejmě všechna jídla- polévky, guláše, ptáčky, dušené pokrmy, zeleninou jako klasický „papiňák“, ale mnohem rychleji a spolehlivěji.

Můžeme jej použít i bez víka. Pak v něm můžeme i smažit hranolky, řízky, obalovaný sýr, houby… (nahradí fritovací hrnec).

Elektrický tlakový hrnec je tvořen vnitřní vyjímatelnou nádobou z nerezu a vnější nádobou, která tvoří izolovaný kryt hrnce a současně jeho elegantní moderní vzhled nerezového nádobí.

Tepelná izolace a úsporné využití energie šetří až 60 % elektrické energie a o 40 % zkracuje dobu vaření. Pokrmy jsou chutnější, protože nedochází k odpařování tekutiny a ke ztrátě aroma.

Objem nádoby 6 l

Nerez varná nádoba 6 programů

Funkce ohřívání

Zobrazení času do konce vaření

Bezpečnost

Elektrický tlakový hrnec má 7 bezpečnostních prvků na rozdíl od klasického „papiňáku“, který mnohdy doslova zdemoloval kuchyň. Mnoho lidí se z tohoto důvodu bojí „papiňák“ používat.

Prvky, které zajistí dokonalou bezpečnost Elektrického tlakového hrnce:

Systém snižování tlaku

Hrnec si automaticky reguluje tlak při vaření.

Regulátor tlaku

Hrnec registruje vnitřní tlak a v závislosti na něm termostat reguluje vytápění.

Ventil regulace

Automaticky vypouští páru.

Termostat

Při dosažení nastavené teploty se přeruší vytápění. Dochází až k 60% úspoře elektrické energie.

Automatický bezpečnostní systém uzavírání a otevírání víka. Uvnitř se nevytvoří tlak, dokud víko dokonale neuzavřeme, a naopak - víko neotevřeme, pokud je uvnitř tlak.

Blokátor zadrhnutí ventilu

• Příkon: max. 900 W
  • Tlak v nádobě: 60 až 80 kPa
  • Objem nádoby: 6 litrů

• Super rychlý pomocník!

Rodiče si koupili starší model, a plně jim vyhovovuje, tak i nám v kuchyni nesmí chybět.
    Vyhovuje mi bezpečnost, rychlost...
    V tomto hrnci dělám: vývary, kuře - potom dogriluji v troubě- kuře je šťavnaté, nevysušené (v hrnci 15 min + 10 min gril ) úplně se rozpadá, mňamka, stejně tak vařím vepřové (trouba- gril), rýži...
    V hrnci jsem zatím nezkoušela péct.
    Všem doporučuji.
    Vůbec mi nevadí, že nerezovou nádobu musím uchytit pomocí chňapek... to už je detail.
    Nic bych neměnila.

• , zakoupeno v klimaguru.cz

• Znám již starší typ Avair Ida a byla jsem vždy spokojená.
    • Nevím

Doporučila bych. Jednoduchá manipulace a údržba.

• , zakoupeno v ElektroInternet.cz

• Velice rychle uvařeno.
    • Nejsou žádné vychytávky pro vytažení vařicí nádoby.
    • Celkem dlouho trvá než se může otevřít hrnec/vypuštění páry/

Vaření je velice tiché.
    Neuniká téměř žádná pára a proto je i vaření je bez zápachu.

• super, nemám slov !!

vaří sám !!!!!!!!!!!

• - rychlejší, úspornější a samostatné vaření bez míchání
    • - není nutné tlakový hrnec neustále hlídat a snižovat po natlakování příkon
    • - tichý a neděsí nikoho :-)
    • - dobře se umývá
    • - zatím bez připomínek

Výborný pomocník, jsem velmi spokojená. Zvlášť oceňuji možnost nastavení vlastního času: program Luštěniny (Bean) stačí např. na čočku, ale u cizrny už nastavuji vlastní čas 50 min. a u velkých fazolí dokonce 2x50 min. Zeleninové polévky vaří naprosto skvěle. Odložený start nepoužívám. Horký vnitřní hrnec vytahuji, až trochu schládne. Velice doporučuji.

• OK

Rudo když už jsi tady ten hrnec rozcupoval i s celou firmou Bionaire tak nám taky prosím napiš jak to dopadlo a zda hrnec používáš.A používáš li s jakým výsledkem.

• Objednal jsem hrnec jako vánoční dárek pro manželku.Přála si TEFAL Clipso Control,ale vybral jsem tento,protože nemá vypouštět páru a je programovatelný.Bohužel při prvním použití zaplnil celou kuchyň parou a program nepracoval.Nyní čekáme na vyřízení reklamace,požadovali jsme výměnu za jiný.Objednával jsem přímo u dovozce Bionair.Ruda

čekáme na vyřízení reklamace,napíšeme výsledek

• , zakoupeno v ok1.cz

• potřebovala jsem nový tlakový hrnec
    • možnost časování vaření
    • nerezová nádoba!!!

Všem, kteří uvažují zakoupit si tlakový hrnec a zvažují zda normální nebo tento elektrický, vřele doporučuji, úspora času i energie, jednoduchá údržba, jsem prostě nadšená:-)

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• super rychlý
    • spořivý
    • tichý
    • kvalitní
    • nic nemám

celkově super, je to prostě úpně něco jiného než klasický papiňák! Rychlejší, úspornější, skvěle se udržuje... prostě samé nej!