Avair Ida 5l

Objem
5 l
6 Kg

• , zakoupeno v KASA.cz

• je třeba se držet přiloženého receptáře, pak je tlakáč vynikající bez dalších poznámek.

prííííííííííma produkt.

Objem
5 l
6 Kg

Hrnec tlakový elektrický AVAIR IDA

Elektrický tlakový hrnec má díky nové digitální technologii,pět programů na vaření a jeden program na ohřívání. A navíc možnost předem nastavit čas pro dokončení vaření.

Varná nádoba: teflon programovatelný tlakový hrnec snadno si vyberete z přednastavených programů šetří elektrickou energii jídlo můžete připravit bez přidání tuku nebo oleje ideální pro diety a vegetariany doba vaření je extrémě krátká můžete nastavit odložení vaření až o 12 hodin snadno uvaříte všechny druhy polévek, maso, ryby, rýži, brambory, zeleninu, atd.

Parametry: hmotnost (kg) 5,1 rozměry v mm (průměr x v) 280 x 280 příkon (W) max. 900 tlak v nádobě (kPa) 60 - 80

Objem nádoby (l) 5 varná nádoba povrch opatřen teflonovou vrstvou počet programů 5 funkce ohřívání ano

2zákazníci nedoporučují produkt

• U nás běží tento hrnec skoro každý den, někdy i několikrát denně. Hrnec používám už téměř 4 roky. Neumím si už ani představit, že by mi v domácnosti chyběl. Kdybych o něj přišla, kupuji hned nový.
    • Vařím v něm polévka, omáčky, rýži, brambory. Úspora času je i oproti běžnému papiňáku nezanedbatelná.
    • Jediným záporem je, že mi časem uletěl poslední čudlík. Musím tedy do zbytku tlačítka zabořit nůž, abych mohla nadále ovládat.

Hrnec jsem dostala jako dárek, chvíli jsem ho nepoužívala, moc jsem mu nevěřila, ale jen co jsem zkusila, už bych neměnila.

• Snadná obsluha
    • Automatický provoz bez odpouštění páry-není nutno při vaření používat odsavač par, bez něhož není možno obyčejný papiňák provozovat. Většinou hlučnost.
    • Možnost sehnání náhradního těsnění za 270,- Kč.
    • Jak tento hrnec (nyní už se nedodává), tak už i novější ELLA LUX vřele doporučuji !!!
    • Podařilo se mi sehnat dokonce na AUKRU ještě jeden, od majitele, který si koupil novější ELLA LUX a původní IDA, ve stavu "jako nový" mi jej prodal za 1050,- Kč, včetně dodání a mám jej na chatu. Hrnec vaří, nic nepřipálí a já relaxuji, chodím po lese a na houby. PERFEKT !!!
    • Není možnost individuelního nastavení času vaření, novější ELLA LUX už má.
    • Ale nevadí, používám případně kombinace časů programů (od natlakování) 6',4',20',25' a 30'- (otestováno), výrobce neudává.
    • Nemožnost nastavení "odložení" samostatně pro režim ohřívání (sháním podrobné schema zapojení a chci dořešit případnou úpravou).
    • Teflon se snadno poškodí- nové ELLA LUX už řeší keramikou.
    • Ale to jsou jenom drobnosti, ne vady! Ostatní přednosti tyto "proti" daleko předčí!!!

Perfektní a praktický produkt, pro každodenní využití v kuchyni, když se nechce, nebo nemůže "stepovat" v kuchyni a hlídat a "tvrdnout" u vaření.
    Vřele doporučuji, odmítají pouze zapřísáhlí konzervativci. Při kladné recenzi jsem se s napadnutím z jejich strany, bohužel, také setkal. Zkrátka nevědí o čem je řeč a je pro ně namáhavé se trochu něco nového naučit. Přitom je obsluha velmi !!! jednoduchá. Mám tento problém, bohužel i s mou manželkou.

• vaří rychle bezpečně bez dozoru.
    • po dvouch letech (denně v provozu) prasklé těsnění , varná nádoba total zničená ( teflonová nezdravá)

špatně se používá když nejsou náhradní díly

• Jednoduchost, rychlost, perfektní mytí. Využívám hrnec několikrát týdně.
    • Velké mínus vidím po třech letech, kdy už nemohu hrnec (5l)používat , pokud si nekoupím novou nádobu. Bohužel je teflonová a náhradní je opět jen teflonová za naprosto neodpovídající cenu 990,- Kč. Teflon, jak známo se ke konzumaci nehodí, takže nevím... Pokud váháte s nákupem, pak jedině s nerezovou nádobou.

Perfektní, ale NE s teflonovou nádobou.

• Tento výrobek používám již 4 roky a nic lepšího snad ani na trhu není. Krátký čas vaření , vaření dá se říci ve vlastní šťávě a co nejvíce hodnotím , že mohu jít klidně spát a jídlo se zatím uvaří.
    • nemá

Super věc , kdo to vyzkoušel v mém okolí ,byl nadšen .

prííííííííííma produkt.

• úspora el. energie
    • rychlost vaření

snadné vaření
    rychlé vařaní
    doporučila jsem ho svým známým

• Po čtyřech letech téměř dennodenního užívání elektrického tlakového hrnce si svůj život důchodce bez něj nedovedu představit. Je to fantastický pomocník. Naláduji ho podle chuti a stavu ledničky a spíže potravinami - zeleninou, zelím, čočkou, masem, kořením, vývarem, rýží či brambory, zvolím program, spustím a čekám. Pak mi po půlhodince oznámí, že je hotovo, vypustím páru, sundám víko, zahustím, přidám třeba smetanu, zamíchám, ochutnám, přichutím, na chvíli víko ještě vrátím aby se to ještě trochu povařilo a je hotovo, můžu obědvat. Všechno perfektně uvařené do měkka, což je pro bezzubého důchodce hodně důležité.
    • A oběd mám hotový nejpozději do jedné hodiny!
    • Nic.
    • Možná snad, že v něm nelze uvařit jeden oběd pro jednoho důchodce. Ale po obědě k večeři to také chutná - a příští den jakbysmet!

Fantastický a spolehlivý pomocník pro rychlé, bezproblémové a úsporné vaření.

• Snadnost použití
    • nejsou nepříjemné pachy
    • Naprosto tichý
    • Při použití programu se ušetří čas a peníze
    • Trochu objemnější než obyčejný tlakáč

Zatím jen pozitivní skušenosti

• Velmi tichý chod
    • Stačí nastavit základní druh zpracování (rýže, kuřecí maso, hovězí maso) a dál se již o nic nemusíte starat. Jakmile je vše hotovo, automaticky se hrnec přepne do ohřívací fáze
    • Na plechové části pod horním víkem se po čase objevily světlé skvrny - asi narušení povrchové úpravy, ale myslím, že to ničemu nevadí.
    • Na ovládacích tlačítkách po čase mizí natištěný popis, ale vše si pamatuji, tak mne to ani netrápí.

Určitě moc velký pomocník. Jednoznačně lepší volba než klasické tlakové hrnce. Za mne jeden z nejlepších kuchyňských pomocníků.